Leczenie zachowawcze i operacyjne
Chirurgia ogólna zajmuje się leczeniem zachowawczym, bądź operacyjnym różnorodnych schorzeń tkanek miękkich – narządów wewnętrznych, mięśni, tkanek podskórnych, skóry. Do chorób, którymi najczęściej zajmuje się chirurg ogólny, zaliczamy: urazy narządów wewnętrznych, zapalenie wyrostka robaczkowego, przepukliny, niedrożność jelit, ostre zapalenie trzustki, kamicę pęcherzyka żółciowego. Chirurg ogólny podejmuje się oceny stanu tkanek i usunięcia niepokojących zmian. Podjęcie leczenia w odpowiednim czasie w wielu przypadkach może uchronić pacjenta od zabiegu operacyjnego i związanej z nim rekonwalescencji. Nieduże i odpowiednio szybko wykryte zmiany z powodzeniem można bowiem leczyć przy zastosowaniu technik nieinwazyjnych.
Chirurgia naczyniowa
Chirurgia naczyniowa zajmuje się chorobami naczyń krwionośnych. Chirurg naczyniowy zajmuje się leczeniem m.in. miażdżycy i żylaków oraz posiada kompetencje do tego, aby wykonać specjalistyczne badanie ultrasonograficzne żył i tętnic, zwane USG Dopplera. Obrazuje ono przepływ krwi.
Skleroterapia
Jest jedną z najbardziej nieinwazyjnych i popularnych obecnie metod usuwania żylaków, pajączków, a nawet poważniejszych zmian naczyń żylnych. Z powodzeniem zastępuje laser oraz skomplikowane zabiegi mechaniczne. Leczenie wykonuje się w seriach, a liczba zabiegów jest dostosowywana indywidualnie do potrzeb pacjenta.